Kurumsal Kimlik

Reklam Ajansı Hizmetleri - 0545 627 06 08
Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik, İzmir Reklam, Web Tasarımı

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik, Marka Danışmanlığı

Kurumsal Kimlik Nedir ve Neden Gereklidir.

Kurumsal kimlik bir firmanın yada işletmenin kendini belirtme tanıtma ve ifade etme şekli ve kurumun bizlere görünmekte olan yüzüne verilen isimdir. Genellik ile değişmeyen unsurlar barındırır ve sınırları genel bir düzen içerisinde çizilmiş öğelerdir. İşletmeyi tanıtacak kurallar ve hangi çizgide kullanılması gerektiği, kurumsal kimlik tasarımının vazgeçilmez unsuru olan kurumsal kimlik çizelgesinde bulunur. Kimlik tasarımlarının başlangıcı ve en önemli unsuru sayılabilen “amblem yada logo" kimlik çalışma ve tasarımlarının temelini oluşturmaktadır diyebiliriz. Bu bir süreçtir ve süreç sonunda meydana çıkan imajla firma müşterilerinin aklında yer eder. Kısacası gerek firmaların tanıtımlarında, gerek ise pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi ortamında sahip olunması gereken önemli bir faktördür.

Kurumsal Kimlik Hizmetlerimiz.

 • Amblem
 • Logo Tasarımı – Kartvizit
 • Antetli Kağıt
 • E-posta ve Yazışma Görselleri
 • Kurum içi Kartlar (Araç Kartı, Geçici Görev Kartı vb)
 • Diplomat Zarf
 • Muhasebe Dokümanları (Fatura, İrsaliye, Makbuz vb)
 • CD / DVD / Bluray Etiket ve Kapağı
 • Dosya Tasarımları
 • Bloknot, Not Defteri, Ajanda
 • Promosyon Malzeme Tasarımları
 • Web Tasarımı
 • Katalog – Broşür – El İlanı
 • Kurumsal Kimlik
kurumsal kimlik, marka yönetimi

izmir kurumsal kimlik ajansı, logo

izmir reklam, kurumsal kimlik

izmir kurumsal kimlik reklam ajansı

Kimlik, Marka yönetimi

kurumsal kimlik, reklam ajansı

Kurumsal Kimlik İçeriği Nedir.

Peki, Bu ‘Kurumsal Kimlik’ Kavramı Neleri Kapsar? Kurumsal kimliğin içerisinde bulundurduğu çeşitli öğeler vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse eğer; şirketin üretim yaptığı malzeme ve ürünler ve bu ürünlerin ambalaj reklamları, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, firma elemanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmaların verdiği sertifikalar, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, ayrıca firmaların eğer var ise bayrakları ya da ajanda, takvim, bloknot gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan bazı ögeleridir.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları

Kurumsal kimlik oluşturma aşamalarını beş temel aşama olarak inceleyebiliriz. Bunlardan ilki, tasarım süreci başlamadan önce, yapılacak olan tüm işlerin belirlenmesi ve onaylanması aşamasıdır. Firmalar öncelikli olarak ne istediklerine karar vermelidirler ki tasarım sırasında da uzmanların işini kolaylaştırsınlar.

İkinci aşama ise zamanlamadır. Bu tasarımlar oluşturulurken belli bir zamana sadık kalınması gerektiği gibi, oluşturulacak olan tasarımın çağa uygun olması ve çağın beklentilerin, karşılıyor olması, firmanın geçerliliği ve çağdaşlığı açısından oldukça önemlidir.

Üçüncü aşama ise sunum aşamasıdır. Uzmanlar tarafından hazırlanan sunumlar, kullanılmadan önce elbette ki firma yetkililerinin onayını almalıdır.

Dördüncü aşamamız düzeltme aşamasıdır. Sunumlar yapıldıktan sonra eğer yetkililerce gerekli görülmüşse, tasarımlar üzerinde değişiklikler yapılabilir ve tasarım firmanın isteğine uygun hale getirilir.

Son aşamamız, artık onaylanan tasarımın gerekli tüm alanlarda basılması ve yayılması aşamasıdır. Burada zamanlama ve öncelikle hitap edilecek kitlenin belirlenmesi oldukça önemlidir. Aksi taktirde firma prestij kaybına uğrayabilir ya da beklediği etkiyi göstermeyebilir.

İzmir reklam şirketimiz tam reklamcılık hizmeti anlayışı ile bütün ihtiyaçlarınıza uygulama ve reklam ürünleri hizmet vermektedir. Sitemiz üzerinde bulabileceğiniz telefon numaramız’dan bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Konular

Led Tabela Kayan Yazı Led Tabela Sistemleri Led Tabela Kayan Yazı Led Tabela Sistemleri Ucuz Led Tabela Üretimi Ucuz led tabela üretimi İzmir ve çevre ...
Ucuz Tabela İzmir Germe Işıksız Tabela Ucuz Tabela Reklam İzmir Kompozit Işıksız Tabela Ucuz Tabela İzmir ve Çevre İl-İlçelerde Ucuz tabela İzmir reklam ihtiyaçlarınız mı ...
Çatı Tabelası İzmir Tabela Cephe Kaplama Ürün Teşhir Standı İzmir Fuar Stand Üretimi İzmir Totem Tabela Üretimi İzmirde Tabela Reklam Üretiminde Uzman Kadro. İzmirde tabela ...
Eczacılar Odası Onaylı Tabela Eczacılar Odası Onaylı Tabela çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz. Eczane  Tabela ‘ları  Değişiyоr. Merhaba  Eczacım! Eskі  Eсzаneleri  okunuşu  kapѕayan  nisan  2017  den  itibаrende  denetimleri  ...
İzmirde Tabelacı Hizmetleri Işıklı Neon Tabela İzmirde Tabelacı Hizmetleri Yölendirme Tabelası İzmirde Tabelacı Çözümleri İzmirde Tabelacı Çözümleri için doğru adresiniz yine İzmirdeTabelaReklam olmalıdır. Kreatif Tabela ...